Průvodník

Zde najdete veškeré informace týkající se průběhu vyučování během opatření o uzavření škol a odkazy na možnosti procvičování.

Aktualizováno 26.3.2020

Informace ředitelky školy k výuce

Vážení rodiče, chtěla bych Vás uklidnit, že chápeme Vaši obtížnou situaci, kdy na Vás byla přenesena výuka Vašich dětí. Snažíme se pro Vás domácí výuku co nejvíce zjednodušit a zpřístupnit. Nebudeme žáky přetěžovat a snažit se je naučit vše, co by se naučili ve škole. To zkrátka není možné. Také dětem nebudeme zadávat úkoly, které byste museli tisknout nebo skenovat, protože ne všechny rodiny tyto možnosti mají. Na základě zpětné vazby s Vámi vnímáme náš distanční způsob výuky jako vhodný a akceptovatelný. Pokud by se Vám přesto nedařilo učivo dostatečně zvládat, jsme Vám k dispozici po telefonu, na mailu nebo na skypu.

Škola poskytuje výuku po telefonu nebo prostřednictvím skype (individuálně i skupinově).

Informace, jak zvládat domácí výuku, najdete níže.

Učivo nebudeme samozřejmě klasifikovat a po ukončení mimořádných opatření se k němu ve výuce vrátíme.

Pro ukrácení času připravuje i školní družina různé zábavné hry.

V našich učebnicích a pracovních sešitech jsou průběžně a v závěru jednotlivých témat vždy testy s klíčem, kde si mohou žáci ověřit správnost svých řešení. Prosíme rodiče, aby s dětmi tyto testy vypracovávali a kontrolovali. Samozřejmě se můžete telefonicky nebo mailem obracet i na paní učitelky, možností je i individuální výuka přes skype (nutno domluvit individuálně s konkrétní paní učitelkou). Snažíme se najít i další možnosti distančního vzdělávání, které by pro naše žáky i rodiče bylo realizovatelné.Děkujeme a přejeme pevné zdraví i nervy.

Mgr. Eva Hnudová


Rady, jak zvládat domácí výuku najdete zde : 


Aktualizováno 26.3.2020

Možnost procvičení četby s porozuměním:
Na odkazu níže naleznete online - pohádky, bajky, příběhy o dětech, o přírodě, cestování a mnoho dalších, stačí zadat pouze ročník a můžete procvičovat.

https://www.gramar.in/cs/category.php?category=por&grade=2

Další možnosti pro domácí procvičování :

1) Scio do odvolání uzavření škol zpřístupnilo zdarma přes 500 online testů z matematiky a češtiny. Testy jsou určeny pro žáky 3. až 9. tříd a zaberou 10 až 20 minut.

https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp

2) Matematiku pro 1.-9. ročník základních škol v hravé formě nabízí Matika.in

https://www.matika.in/cs/

3) Češtinu a matematiku pro 1. a 2. stupeň základní školy jde procvičovat i na Onlinecvičení.cz.

https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php

4) Pro žáky prvního stupně základních škol skvěle využijete portál Školákov.eu.

https://skolakov.eu/

5) Nakladatelství Fraus díky vládnímu opatření zpřístupňuje zdarma všechny své elektronické učebnice pro základní i střední školy.

https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma

6) Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA kvůli uzavření škol také volně zpřístupnilo své interaktivní učebnice (obsahují materiály pro první i druhý stupeň).

https://www.nns.cz/.../pomoc-s-domaci-vyukou-zaku-miuc-a-vy.../...

7) Online procvičování pro žáky základních škol, ale i pro maturanty nabízí Škola s nadhledem.

https://www.skolasnadhledem.cz/

8) Procvičovací testyProcvičování českého jazyka a matematiky pomocí krátkých testů pro děti od 3. do 9. třídy ZŠ a I. až IV. ročníku SŠ.scio.cz

https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp?fbclid=IwAR2b7M9zwRXzQPkF8R-QSVYO4cZsxl9sxyQD2333Pcf-fzb2tkwQLYAAOos


Aktualizováno 18.3.2020 

Žáci mohou zdarma využívat přístup ke všem interaktivním učebnicím MIUč+, které ve škole používáme. Stačí, když se zaregistrují jako studenti na: www.ucebnice-online.cz .Pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa na:www.matyskova-matematika.cz
obsahující výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic - žáci tak mohou pracovat podle něj.

Další možností sebevzdělávání je zpřístupnění námi používaných výukových programů společnosti Didakta.

Přístupové kódy na www.didakta.cz pro naši školu:
Login: crna385@didakta.cz
Heslo: AGFZ
Informace Didakty pro rodiče :

  • aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10
  • ke spouštění našich výukových materiálů důrazně doporučujeme využít naši vlastní aplikaci DidaktaCZ projektor, spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash. Aplikaci DidaktaCZ projektor je možné stahovat z tohoto linku https://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip.
  • upozorňujeme, že pro uživatele z řad žáků v domácnosti vzhledem k množství škol zapojených v projektu DidaktaCZ (téměř 2000) neposkytujeme z kapacitních důvodů živou technickou podporu na telefonních linkách společnosti, veškeré případné technické informace jsou uvedeny na našem webu v sekci Podpora.