Celoroční hra

Cestujeme s pohádkou

Kdo chce poznat celý svět, půjde s námi za pohádkou, půjde s námi tam i zpět"

Celý školní rok budeme poznávat jednotlivé země a jejich pohádky a snažit se, aby děti našly cestu ke čtení a tím rozšiřování své slovní zásoby. Součástí každého měsíce bude:

Cíl měsíce a motivace k jednotlivým pohádkám.

Možné nápady z výtvarné a pracovní výchovy a námět k povídání vycházející jak s cíle měsíce, tak i z jednotlivých pohádek. Každá paní vychovatelka si program přizpůsobí věku svých dětí v oddělení. A závěrem se letmo seznámíme s danou zemí a některými jejími zajímavostmi.

Na závěr školního roku a celého tohoto RVP bude zábavný test z jednotlivých zemí a pohádek a pro každé dítě diplom za účast za celý školní rok a karneval.

Součástí RVP budou akce, které jsou společné pro celou školní družinu.

Typy na aktivity a využití volného času

Karneval

Ahoj děti,
bohužel jsme přišli o karneval, ale nesmutněte, přinášíme Vám soutěž o nejhezčí pyžámko. Kdo se chce zúčastnit, tak nám zasílejte Vaše fotografie v pyžámku na e-mail: kub.eva@seznam.cz  nebo ivetakarvankova@seznam.cz. Kdo bude chtít, může připojit i fotečku s rouškou. Vyhlášení deseti nejlepších pyžámek si necháme do školy, až se zase všichni sejdeme :) Více se dočtete v příloze.
Fotografie dětí naleznete v galerii ŠD.